Zielona kawa na odchudzanie – dlaczego warto ją stosować?

Zielona kawa na odchudzanie – dlaczego warto ją stosować?

Zielona kawa, zarówno jej ziarna, jak pochodzący z niej ekstrakt, to produkt, o którym ostatnio mówi się coraz więcej. Dzięki niej nie tylko zgubisz zbędne kilogramy, ale tez utrzymasz wagę na prawidłowym poziomie. Nie jesteś miłośniczką takiego napoju? A może większość czasu spędzasz poza domem i niewygodnie byłoby Ci nosić ze sobą całe opakowanie zielonej kawy? W takim razie idealna dla Ciebie jest Be Slim Zielona Kawa w tabletkach, wzbogacona w inne składniki wspomagające odchudzanie.
 

Zielona kawa – krótka charakterystyka

Zielona kawa to nieprzetworzona forma tradycyjnej kawy palonej. Jej ziaren nie poddano procesowi palenia, a co za tym idzie, zachowane zostały w nich pewne wartości odżywcze, które uległyby zmianom, gdyby do niego doszło. Głównie chodzi tu o kwas chlorogenowy, którego zawartość w niepalonych ziarnach jest nieporównywalnie większa. W zielonej kawie znajduje się tez wysoka zawartość witaminy B1, kwasu pantotenowego, witaminy B2, kwasu foliowego, witaminy B12 oraz witaminy C. Jak zatem widać, zielone, niewypalone ziarna kawowca to prawdziwa skarbnica witamin i związków mineralnych mających pozytywny wpływ na organizm człowieka.
 

Zielona kawa – właściwości, czyli superfood wśród kaw

Ciężko streścić w kilku zdaniach wszystkie właściwości, jakie posiada zielona kawa. Odchudzanie z jej pomocą to tylko jedna z nich i temat ten bardziej szczegółowo omówimy za chwilę. W przypadku zielonej kawy na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się wspomniany już wyżej kwas chlorogenowy. Poza tym, że wpływa on na zmniejszenie wchłaniania węglowodanów pochodzących ze spożywanych posiłków, ma również właściwości antyoksydacyjne. Oznacza to, że neutralizuje on odpowiedzialne za przyspieszenie procesów starzenia komórek organizmu wolne rodniki.
 
 
Zielona kawa działa także przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Poza tym zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworów oraz miażdżycy, ma zbawienne działanie na wątrobę, obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów, a także wzmacnia układ odpornościowy. Nie powinien więc dziwić fakt, że zielona kawa uważana jest za superfood. A czy zielona kawa pobudza tak jak ta tradycyjna? Oczywiście, w końcu podobnie jak i czarna zawiera kofeinę. Spożywając ją, czy to w formie napoju, czy też tabletek, dajesz organizmowi zastrzyk energii i poprawiasz swoją koncentrację.
 

Zielona kawa – odchudzanie. Jak to działa?

Oczywiście zielona kawa najbardziej znana jest ze swoich właściwości odchudzających. Jak już pisaliśmy wcześniej, wszystko dzięki kwasowi chlorogenowemu. To właśnie on sprawia, że proces przemiany materii zostaje znacznie przyśpieszony, a zmniejsza się wchłanianie glukozy. Kofeina natomiast zwiększa spalanie tkanki tłuszczowej. Zielona kawa na odchudzanie działa również w ten sposób, że redukuje łaknienie, co też nie pozostaje bez wpływu na szybsze osiągnięcie wymarzonej sylwetki.
 

Zielona kawa – skutki uboczne, czyli kiedy trzeba mieć się na baczności

Należy też napisać, czy istnieją jakieś wady, które posiada zielona kawa. Skutki uboczne jej spożywania na szczęście zdarzają się bardzo rzadko. Z uwagi na zmniejszenie wchłaniania glukozy, na picie czy też spożywanie jej w formie preparatów takich jak Be Slim Zielona Kawa powinny uważać osoby cierpiące na cukrzycę. Przy sporym obniżeniu poziomu cukru będą one czuły ogólne zmęczenie i senność. W najgorszym wypadku może się to skończyć hipoglikemią.
 

Zielona kawa – tabletki, czyli dlaczego warto wybrać preparat zamiast herbaty?

Nie każdemu przypadnie do gustu smak, jaki ma zielona kawa. Właściwości właściwościami, ale nie każdy stanie się jej smakoszem. Po drugie, jeśli przez większość dnia jesteś poza domem, o wiele prościej będzie łyknąć zieloną kawę w tabletkach, którą też zawsze będziesz mieć w torebce, niż zaparzać napój. Ciężko wyobrazić sobie za to noszenie ze sobą codziennie całego opakowania zielonej kawy. Zresztą Be Slim Zielona Kawa zażywa się tylko raz dziennie, z powodzeniem możesz to więc robić rano przed wyjściem do pracy czy na uczelnię.
 
Najważniejsze jest jednak co innego. Be Slim Zielona Kawa to nie tylko wyciąg z zielonej kawy, ale złożony preparat. Poza zieloną kawą ma on w swym składzie również wyciągi z zielonej herbaty, gorzkiej pomarańczy, nasion fasoli i opuncji figowej. Jest też wzbogacony w witaminy B6 i B12 oraz chrom. Sam wyciąg z zielonej kawy w Be Slim Zielona Kawa zawiera aż 50% kwasu chlorogenowego! Jak więc widać warto sięgać po taki napój jak zielona kawa. Tabletki mogą być jednak jeszcze lepszym rozwiązaniem. Dzięki nim zgubienie nadprogramowych kilogramów, oczywiście w połączeniu z racjonalną dietą i ruchem, będzie szybsze i łatwiejsze.

 

Poprzedni: Tabata dla początkujących

 

Jak wspomagać odchudzanie i szybsze spalanie tkanki tłuszczowej ?

  • Nie pomijaj śniadania
  • Usuń z diety cukier i przetworzone produkty
  • Pij zimną wodę, organizm zużyje więcej energii do podgrzania jej do temperatury naszego ciała
  • Zadbaj o aktywność fizyczna - co najmniej 20 min. dziennie
  • Wprowadź do diety przyprawy o ostrym smaku ( pieprz, imbir, ostra papryka )